Pagina 1 van 1

Fout in upload data WUnderground

Geplaatst: 05 apr 2026, 16:27
door Ronnie
Sinds kort ben ik van Weatherlink overgestapt naar WUnderground voor upload naar HWA.

Er zit een fout in de upload van WUnderground.
HWA pakt niet de hoogste windstoot maar de hoogste windspeed van WUnderground.
Zowel Weatherlink als mijn weerstation geeft 69.2 als max en HWA 54.7
Ook pakt HWA voor de 10 minuut gemiddelde wind de verkeerde waarde denk ik ivm de piekerige grafiek, deze was met Weatherlink altijd veel mooier.

Misschien moet hier even goed naar gekeken worden.

Ron.

Re: Fout in upload data WUnderground

Geplaatst: 05 apr 2026, 19:52
door Toulon7559
Ronnie,

Je waarnemingen met gebruik van WU_als_tussenstation_naar_HWA bevestigen weer eens wat we altijd al aangeven,
m.b.t. sterke voorkeur voor 'originele meteodata' uit weerstations steeds over kortste traject.
Ieder 'tussenstation' zoals AWEKAS, WU of PWSW pakt binnenkomende data op eigen manier op en geeft de data zelden helemaal transparant door,
niet alleen in tijd, maar ook door filtering&vertaling.

Als je stationsdata in Weatherlink.com van betere kwaliteit zijn, dan is misschien deze interface-aanpak de iets betere invulling:
het verschil met toepassing van uitlezing van de WU-API is dat de StationForwarder alternatief de meteodata direct uit Weatherlink.com kan pakken.
De versie van StationForwarder die HWA beschikbbar stelt, houdt rekening met oppikken van de correcte gustwaarden uit Weatherlink.com
Wel meer huiswerk, want je moet daarvoor een GoogleApp-script gaan invullen, installeren en activeren.