Pagina 1 van 1

regenmeter TFA primus

Geplaatst: 04 aug 2012, 19:33
door jfmvoers
Ik heb vorige week een TFA primus weerstation aangeschaft. Nu is mij bij de regenmeter het volgende opgevallen. Als de wipschakelaar een maal heeft bewogen wordt er geen regen op het basis station uitgelezen, beweegt de wip nogmaals wordt dit wel gedaan.
Is dit normaal, en wordt de hoeveelheid neerslag pas doorgegeven als de wip op een van de twee posities staat of kan ik met mijn regenmeter terug naar de dealer ?

Re:regenmeter TFA primus

Geplaatst: 06 aug 2012, 19:49
door jfmvoers
Ben er zelf al achter gekomen. De meter gaf als deze op tafel stond wel gewoon een puls af bij iedere wipbeweging, zodra de meter aan de schutting hing bij een beweging niet meer. Opgelost door de meter een kwart slag te draaien, nu geeft de meter bij elke beweging wel een puls (meteen getest met een omweersbui) en komt de meeting overeen met een analoge regenmeter.

Re:regenmeter TFA primus

Geplaatst: 06 aug 2012, 20:24
door nolversteeg
? ?

groeten Nol
Meteoeersel.nl

Re:regenmeter TFA primus

Geplaatst: 06 aug 2012, 21:49
door CeesT
Opgelost door de meter een kwart slag te draaien, nu geeft de meter bij elke beweging wel een puls (meteen getest met een omweersbui) en komt de meeting overeen met een analoge regenmeter.


Hoi,

Vreemde situatie. Ik heb ook een Primus maar de regenmeter heeft nog nooit problemen gegeven en die werkt in alle "standjes", behalve ondersteboven natuurlijk ;).

Ik zou toch even uitvogelen waarom hij het in een bepaalde stand niet doet.