Pagina 1 van 1

Regenmeter handmatig

Geplaatst: 21 aug 2010, 10:43
door Weerstation Kaatsheuvel
Hallo weercollega’s,
Wie heeft hier ervaring mee?
http://www.weerstationkopen.nl/regenmeters/handmatig-hellmann/index.php/cPath/45_60Ik bedoel dus de goedkope versie van €79
Bij voorbaat dank.
Groet,
Hans

Re:Regenmeter handmatig

Geplaatst: 21 aug 2010, 10:52
door GosZk
Heb er geen ervaringen mee maar wil je dit dan gebruiken om de regensensor van je station te controleren? Of meet deze nauwkeuriger en ga je handmatig de gegevens verwerken?

Re:Regenmeter handmatig

Geplaatst: 21 aug 2010, 11:01
door Weerstation Kaatsheuvel
GosZk schrijft:
Heb er geen ervaringen mee maar wil je dit dan gebruiken om de regensensor van je station te controleren? Of meet deze nauwkeuriger en ga je handmatig de gegevens verwerken?
Ook voor de controle, of deze nauwkeuriger meet weet ik niet ik ga niet de gegevens handmatig verwerken. Gr Hans

Re:Regenmeter handmatig

Geplaatst: 21 aug 2010, 17:15
door tjabine
Hoi Hans,

Hij meet met een resolutie van 1mm!
De duurdere met een resolutie van 0.1mm.
Lijkt me niet handig om te kopen voor vergelijking met je Davis, die heeft een resolutie van 0.2mm.
Ik denk zelfs dat die van 12.95 net zo goed werkt?

Gr Ron.

Re:Regenmeter handmatig

Geplaatst: 21 aug 2010, 21:22
door weerzoetermeer
Die van 12,95 heeft wel als nadeel dat er neerslag kan verdampen als de zon weer gaat schijnen. Daar zal je met een Hellmann minder last van hebben vanwege de gebruikte constructie. Maar als je direct na een bui gaat kijken hoeveel neerslag er gevallen is zal je niet veel verschil opmerken tussen een Hellmann of een regenmeter van een paar euro.

Gr.
Thierry

Re:Regenmeter handmatig

Geplaatst: 22 aug 2010, 08:08
door JPC
weerzoetermeer schrijft:
Maar als je direct na een bui gaat kijken hoeveel neerslag er gevallen is zal je niet veel verschil opmerken tussen een Hellmann of een regenmeter van een paar euro.
Ik zelf heb die van 8.95. (Ergens anders gekocht voor minder.) Hoe nauwkeurig hij is weet ik natuurlijk niet, maar hij ziet er veel beter uit dan de rommel die je bij de meeste bouwmarkten, tuincentra koopt. Let maar eens op waar de eerste schaalverdelingstreep staat t.o.v. de bodem. Die staat vaak te hoog of te laag, waardoor ze eigelijk waardeloos zijn.
Die van 12,95 heeft wel als nadeel dat er neerslag kan verdampen als de zon weer gaat schijnen.
Die van 12,95 heeft toch juist een voorziening tegen verdampen?
De resolutie van 0,1 mm van een Hellmann is wel aardig, maar als je een flinke bui van 20 a 30 mm of meer hebt gehad, kun je ook al aardig wat zeggen over de nauwkeurigheid met een schaalverdeling van 1 mm.
(Als je zoals ik een TFA Nexus hebt is een Hellmann wel iets te duur.)

Re:Regenmeter handmatig

Geplaatst: 22 aug 2010, 09:46
door Weerstation Kaatsheuvel
Iedereen bedankt voor de tips en die er eventueel er nog bij gaan komen.
Groet,
Hans