Pagina 1 van 2

Virtual VP

Geplaatst: 24 apr 2009, 18:13
door Mente
Ik heb bovenstaand programma ook besteld, heb elders op de stite al een stukje gelezen hoe je een en ander moet instaleren.

Daar heb ik nog een paar vragen over, hoe of waar kun je de compoort snel heid op 19200 zetten??. Ik gebruik xp home.

Als laatste lees ik de programma's in mijn geval WSWin op com 7, en WD op com 8 en weer de compoort snelheid op 19200 zetten. Dit doe in het Virtual VP programma?

Mente

Re:Virtual VP

Geplaatst: 24 apr 2009, 22:37
door hjr
Volgens mij kun je volstaan met de bitrate in te stellen in Virtual VP.

Als er toch Virtual VP-ers online zijn, willen jullie dan gelijk iets zeggen over de stabiliteit van Virtual VP in combinatie met bv Weather Link en Weather Display? Ik overweeg ook om dit programma te gaan aanschaffen.
Nu met alleen WL draait mn PC-tje super stabiel dat wil ik wel graag zo houden. Iemand ervaring?

Re:Virtual VP

Geplaatst: 24 apr 2009, 22:48
door tjabine
Hoi,

Ik gebruik Virtual VP met weatherlink en cumulus, het programma is echt nog nooit vastgelopen.
Bij mij zeer stabiel.

Gr Ron.

Re:Virtual VP

Geplaatst: 24 apr 2009, 22:50
door osjohn
Configuratiescherm / Systeem / Hardware / Apparaatbeheer / poorten Com & LPT / Silicon Labs CP210XX ( com3 ? ) / Poortinstellingen.

John van Os

Re:Virtual VP

Geplaatst: 25 apr 2009, 17:52
door Mente
Hallo,

Ik heb mijn registratie binnen dus heb het geinstalleerd.

Heb een screendump aan gekoppeld, heb ik het zo goed gedaan?

Blijft nog over waar kan ik de programma's WE en Wetter PC invoeren zodat deze onder genoemd programma kunnen werken?

Mente

Re:Virtual VP

Geplaatst: 25 apr 2009, 18:02
door Mente
Screen dump is te groot dan zo maar even proberen:

Ik zit in communications Settings
Compoort 1 baudrate 19200
Allow Fast Looping aangevinkt
Virtual Console Com poort settings
Allemaal Enabled aangevinkt
Virtual Console 1 protect console aangevinkt com poort 5
2 6
3 7
4 8

Virtual Console TCP/IP Settings

Allemaal Enabled aangevinkt

Virtual Console 5 protect console aangevinkt
6
7
8

Is dit goed zo?, en waar kan ik de twee programma's invoeren zodat deze draaien onder dit programma?

groet Mente

Re:Virtual VP

Geplaatst: 25 apr 2009, 19:59
door osjohn
Heb jij ook de driver N8VBvComsetup-227 geinstalleert ?? die moet ook geinstalleert worden.

John

Re:Virtual VP

Geplaatst: 25 apr 2009, 22:46
door hjr
Hoi Mente

Ik heb het zojuist ook maar eens geprobeerd met de trial versie.
Zoals John al aangeeft, eerst de N8VBvCom Driver installeren.
Als je vervolgens in Virtual-VP (verder VVP) de Vantage Pro console poort hebt aangegeven, meestal com1 of com3, dan vervolgens de virtual consolepoort instellen. Ik zou eerst maar eens 1 virtual console poort instellen, niet alles tegelijk. Bij mij werkt com6 niet, dus ik heb de default com16 gebruikt. Verder hoef je in VVP niets te doen. Je hoeft dus in VVP NIET aan te geven dat je met Weatherlink of welk programma dan ook werkt. VVP staat gewoon op de virtualconsolepoort te luisteren en geeft de commando's door aan de Vantage Pro.

Start de verbinding met de Vantage door connect in VVP aan te klikken. Dan is VVP een paar minuten bezig om de hele database van de Vantage Pro uit te lezen. Start vervolgens je weerprogramma en stel daar de com poort in (mijn voorbeeld COM16). Als dit loopt dan zou ik pas met je tweede weerprogramma gaan beginnen. Succes!!

Henk Jan

Re:Virtual VP

Geplaatst: 26 apr 2009, 00:48
door osjohn
Henk Jan, ik denk dat de instelling com 6 zal zijn, ipv com 16.

John

Re:Virtual VP

Geplaatst: 26 apr 2009, 23:00
door hjr
osjohn schrijft:
Henk Jan, ik denk dat de instelling com 6 zal zijn, ipv com 16.
John


John,

Volgens de handleiding heb je gelijk, N8VBvCom driver maakt paartjes van COM poorten die bij elkaar horen, COM6 en COM16 (zie handleiding van Virtual VP). Maar bij mij werkt het alleen als ik zowel in Virtual VP en in Weatherlink COM16 instel. Ik heb alle combinaties met COM6 en COM16 geprobeerd, maar het werkt alleen als ik in beide gevallen COM16 instel. Maar nogmaals: volgens de manual heb jij gelijk.
Hieronder een paar screendumps zoals het bij mij nu draait:

Weatherlink:
[img]http://www.xs4all.nl/~hjrut/weer/picture/wlinkcom.jpg[/img]

VirtualVP console overzicht:
[img]http://www.xs4all.nl/~hjrut/weer/picture/virtualvp.jpg[/img]

Virtual VP Communication settings
[img]http://www.xs4all.nl/~hjrut/weer/picture/virtualvp2.jpg[/img]