Pagina 1 van 1
Alles werkt behalve windsnelheid
Geplaatst: 15 jul 2012, 23:34
door hupe
Goedenavond. Ik heb een wireless Vantage Pro 1 en haal de gegevens binnen met Envoy. Het station is een jaar of 8 oud en pas (maart) heb ik de condensator vervangen omdat er te veel storing kwam. Uiteraard ook een nieuwe batterij in de ISS gedaan. Nadat het maanden goed ging, kwamen de windmeting niet meer door. De windrichting is wel te zien op de console maar geen snelheid. Eerst kwam de uitval af en toe een paar uur maar nu duurt het voort. Dit kun je zien op de grafieken van mijn weerstation; kijk maar bij Zeeland/Domburg. Volgens mij loopt er 1 draad naar de windsnelheid/richting. Dus als er iets fout is, zou je toch ook geen windrichting meer kunnen zien? Dat begrijp ik niet. In Weatherlink is de ontvangt 95-100% dus dat gaat goed. Wie heeft er een idee wat het probleem kan zijn?
Re:Alles werkt behalve windsnelheid
Geplaatst: 16 jul 2012, 03:39
door SpeedyGJ
Hmm bekend probleem.
Als je de cupjes eraf haalt zie je binnen in een reedswich, deze voorzichtig met een wattenstaaf schoonmaken, als het probleem nog niet is opgelost is de reed kapot.
Succes!
Re:Alles werkt behalve windsnelheid
Geplaatst: 16 jul 2012, 08:15
door Snarf2000
Maak dit dan wel schoon zonder chemische middelen.
Beetje vochtig maken is voldoende.
Frans
Re:Alles werkt behalve windsnelheid
Geplaatst: 16 jul 2012, 23:57
door Meteo Delfzijl
Vraag even bij Henk Vlasma, meteospecialist.nl, na of je nog een losse windmeter kunt bestellen. Bij mij lukte dit wel. Alleen ging na een jaar de temperatuursensor raar doen. En moest ik overstappen naar de VP2.
Re:Alles werkt behalve windsnelheid
Geplaatst: 18 jul 2012, 20:21
door hupe
@Speedy - bedankt voor de goede tip.
Heb het reed contact schoon gemaakt en het werkt weer.
Ff afwachten hoelang.
Re:Alles werkt behalve windsnelheid
Geplaatst: 19 jul 2012, 08:27
door SpeedyGJ
Geen dank, het kan er weer even tegenaan

Re:Alles werkt behalve windsnelheid
Geplaatst: 06 apr 2013, 19:54
door nolversteeg
Hoi meteovrienden,
Geen snelle reactie, maar toch even een opfris mededeling,
Het zal er mij mij ook van moeten komen om de reed van de annemometer te moeten vervangen.
ongeveer 2 maanden geleden uitgevallen, en met een tikje, met de top van een uitschuifbare werphengel weer aan de gang gekregen. Gisteren was het weer zo ver, dezelfde aktie leverde weer resultaten op. nu hoop ik wel dat het binnen 2 maanden mooi weer wordt zodat ik de spare windmeter in kan zetten.
Groeten Nol