Discussie forum met algemene vragen over weerstations niet gerelateerd aan een merk uit de andere forums
Door Eckie76
#5205
Dat station heb ik niet getest, dus ik kan je er niks over vertellen. De Nexus doet vreemd met USB-aansluiting. Er zijn mogelijkheden om de antenne te verlengen, maar dat vereist enige handigheid en ik raad het eigenlijk af om in zulke apparaten te gaan wroeten.
USB heeft blijkbaar interferentie met de zendoverdracht. Ik vermoed dat dit met slechte isolatie van deze USB-kabels te maken heeft. Er zijn zogenaamde isolatiemantels die je om de USB-kabel heen kan wikkelen. Dat heb ik echter nog niet getest. De motivatie ontbreekt omdat ik sowieso al de windmeter niet kan ophangen ivm infrastructuur en ik de regenmeter niet zo denderend vind en de hoofdzakelijk metingen met de Davis Vantage Pro publiceer.

Qua design is de Nexus wel ok denk en heeft ook mooie blauwe achtergronverlichting.
Door weerzoetermeer
#5207
Hoi Andre,

Ik weet wel dat er tegen het einde van het jaar een soortgelijke Nexus komt echter dan met een aparte antenne buiten de behuizing van het display en een zonnecel voor de windmeter. Prijs nog niet bekend.

Er komt ook een nieuwe Cresta, de PMT-980. Deze geeft de Meteotronix forecast aan met daarnaast de actuele weerdata, verwachte prijs iets boven de driehonderd euro. Deze heeft ook een antenne buiten de behuizing.

Met vriendelijke groet,

Thierry van Wijland