Discussie forum met algemene vragen over weerstations niet gerelateerd aan een merk uit de andere forums
Gebruikersavatar
Door Toulon_wx
#76568
In de demonstratie-opstelling voor de Zonnekijkdag vandaag in Arnhem 2 mobiele HeatStressTrackers van het merk Kestrel.
Daarmee worden in Arnhem door mensen van TU/Eindhoven metingen uitgevoerd om het stad-effect nader te bepalen.
Sensoren: temperatuur ('gewoon' & 'natte-bol'), vocht, licht en wind (snelheid & richting).
Dat laatste wordt bereikt doordat het hele zwikje staat op een draaischijf op het statief,
met die draaischijf gestuurd door de windvaan:
de processor weet door GPS zonder bedienaar-ingreep steeds feilloos waar de opstelling staat en waar noord is.

;-) Deze layout lijkt alleen geschikt voor een lokale, mobiele mooiweermeting,
maar de opbouw zou toch misschien een gedachtenaanzet kunnen zijn
voor een kleine & geïntegreerde meteosensorkop voor allweather, statisch opstelling voor een 'gebruikelijk' PWS.
.
20260705_144944 [overzicht].jpg
Sensorkop op statief
20260705_144944 [overzicht].jpg (91.48 KiB) 330 keer bekeken
20260705_150028 [kop].jpg
Sensorkop (2*T, RV, Licht en windsnelheid)
20260705_150028 [kop].jpg (58.86 KiB) 330 keer bekeken
20260705_150126 [sensor&bediening].jpg
Sensorkop & Bedieningsaanzicht
20260705_150126 [sensor&bediening].jpg (59.5 KiB) 330 keer bekeken
Gebruikersavatar
Door T.J.
#76577
Ik zie een zwarte bol als temperatuur meting?
Nu heeft de Ecowitt een BGT temperatuur oftewel een Black Globe Temperature is dit eenzelfde principe?

Wat is BGT?

Ik heb mij daar verder nog niet in verdiept...
Gebruikersavatar
Door Toulon_wx
#76578
Wet Bulb Globe Temperature (= WBGT)

Hierna volgende verwijzingen alleen doorgegeven ter info!!

Meer gedetailleerde info op de fabrikantsite te vinden:
https://kestrelinstruments.com/kestrel- ... ss-tracker
Ze gebruiken bij dit apparaat dus Bluetooth voor de datalink, wat op zich passend is,
want alles speelt zich af binnen zichtafstand.
Krestel bouwt nog veel meer van dat soort handheld meters gericht op toepassing voor sport en bedrijfsleven.
screenshot-kestrelinstruments.com-2026.07.12-13_35_28.png
Kesttrel_PWS type 6000
screenshot-kestrelinstruments.com-2026.07.12-13_35_28.png (88.63 KiB) 19 keer bekeken
Ook via hen 'normale' PWS-configuraties, in de prijsklasse van Davis, waarbij ze voor dataverdeling gebruikmaken van het Ambient Weather Network
Bij hun PWS ook gelijk communicatie-keuze mogelijk voor Wifi of voor 4G_Mobiel direct vanuit de sensorkop,
wat verstandig is, rekeninghoudend met de gebruikelijke afstanden in VS-omgeving.

Een subjectieve toevoeging
Sensoruitlezing is in onze regio gebruikelijk draadloos op 433MHz of 868MHz met beperkte reikwijdte tussen sensoren en basisstation.
Een PWS-vervolgverbinding van basisstation naar internet via LAN/kabel of via WLAN/Wifi is 'kabelwerk' resp. beperkt in reikwijdte.
LoraWAN is in reikwijdte beter dan WLAN, dus in die zin het proberen waard,
maar de communicatie-opzet voor LoraWAN is niet universeel, veel DHZ-setup nodig en daardoor gecompliceerder.
Langzamerhand begin ik daarom steeds meer te neigen naar toepassing van 4G-PWS-dataverbinding, liefst direct vanuit de sensorkop:
een 'PWS-op-afstand' zou je met lokale zonne-voeding en een continu-actieve 4G-mifi-router kunnen inpassen in zo'n opzet.
Bovendien lijken de 4G-communicatiekosten best mee te vallen:
Ecowitt geeft een voorbeeld onderin deze advertentie

Heeft iemand hints voor een een alternatieve 'Benelux'-4G-configuratie t.o.v. de Ecowitt-opzet,
i.c.m. een andere, bruikbare 4G-provider?
Laatst gewijzigd door Toulon7559 op 12 jul 2026, 13:39, 1 keer totaal gewijzigd. Reden: Plaatje Kestrel_PWS toegevoegd