Discussie forum over overige software. Voor vragen, specificaties, ervaringen etc..
#76311
Eind van jaar is tijd voor plannen.

Voor binnenhalen van stationsdata uit diverse databronnen naar de HWA-server nu diverse constructies in gebruik.
De ‘traditionele’ opzet met webruimte als tussenparkeerplaats voor de HWA-file werkt prima.
De recentste toevoeging van CustomUpload is het andere eind van de schaal en werkt ook eenvoudig en robuust.
Databronnen zoals Skyz en Eigenweer, die direct HWA-files aanleveren, zijn natuurlijk ‘heel aangenaam’ voor de HWA-website.

Daar tussenin is nu de constructie met o.a. Pythonscripts die op een hulpserver draaien als vertaler tussen een API en de HWA-server.
Voor WUnderground-API al vervangen door een PHP-script in de HWA-hoofdserver, dat uit de API data voor individuele stations binnenhaalt:
equivalent moet mogelijk zijn voor AWEKAS en voor XWeather.

Iets andere aanpak nodig voor binnenhalen van de data uit o.a. KNMI, RMI en BMCB zonder noemenswaardige belasting van de databron.
Gedachte opzet is
1. periodiek uitlezen van de ‘lange’ JSONfile van die databronnen,
2. daarna lokaal ontleden van die JSONfile voor de individuele stationsdata.

Stap 1. is niet het probleem, maar voor Stap 2. is een PHP-script nodig dat dynamisch kan omgaan met variaties per stationsdataset, omdat óf het station niet aanwezig is, óf niet ieder station evenveel sensors werkend heeft.

Opnieuw voor Stap 2. het wiel uitvinden kost veel tijd ……
Heeft cq kent iemand een PHP-script dat individuele stationsdata uit de ‘lange’ JSON-files kan halen van de 3 genoemde organisaties, met bovengenoemde mitsen&maren?
Daarna compileren van een HWA-file o.i.d. compatible met de HWA-server is dan fluitje-van-cent.
Uiteraard te voorzien dat iedere databron zijn eigen versie nodig heeft,
want ongelijkheid van opzet van de ‘lange’ JSONfiles is vanzelfsprekend …….