Discussie forum over het weer, weerbericht, vooruitzichten etc
Door Mike
#35039
April 2011: Uitzonderlijk zacht, zeer droog en zeer zonnig

April bij zachtste in drie eeuwen.

Voorlopig overzicht 29 april, definitief overzicht op 2 mei

De gemiddelde temperatuur zal in De Bilt uitkomen op ca. 13,1 °C tegen 9,2 °C normaal. Daarmee evenaart april dan het record in 2007 en bereikt de hoogste waarde sinds het begin van de regelmatige waarnemingen in 1706. Recentelijk was ook april 2009 opvallend zacht met een gemiddelde van 12,2 °C, waardoor de top drie van zachtste aprilmaanden sinds 1706 nu bestaat uit april 2007, 2011 en 2009. De nummer vier, april 1794, volgt pas op ruime afstand met een gemiddelde temperatuur van 11,3 °C.

Oorzaak van het aanhoudend zachte, zonnige en droge weer waren standvastige hogedrukgebieden boven onze omgeving. De hogedrukgebieden blokkeerden de westelijke stroming waarmee normaal buien en regengebieden over ons land trekken. Vrijwel de gehele maand was de gemiddelde temperatuur daarbij ruim boven normaal, koele dagen kwamen niet voor. Met name in de tweede helft van de maand lag de temperatuur zelfs regelmatig 5 tot 10 graden boven normaal.

Op 2 april werd in De Bilt met 23,2 °C de eerste warme dag van het jaar genoteerd (maximumtemperatuur 20,0 °C of hoger). Het aantal warme dagen kan nog opgelopen tot 13 dagen, in 2007 werden er 14 warme dagen geteld. Op 21 april werd met 25,0 °C de eerste zomerse dag van het seizoen geregistreerd (maximumtemperatuur 25,0 °C of hoger). Op 22, 23 en 24 april werd het in De Bilt ruim 26 graden, waarmee vier zomerse dagen op rij werden geregistreerd. In het Zeeuwse Westdorpe werden zelfs zeven zomerse dagen op rij genoteerd.

De landelijk hoogste temperatuur, 27,9 °C, werd hier ook gemeten op 22 april. Dergelijke aantallen zomerse dagen werden in ruim een eeuw, vanaf 1901, alleen in 2007 overtroffen. Toen werden lokaal tien zomerse dagen geteld. In De Bilt werd geen enkele vorstdag (minimumtemperatuur lager dan 0,0 °C) genoteerd, normaal telt april vier vorstdagen. In het oosten van het land kwam het lokaal tot drie vorstdagen.

Met gemiddeld over het land ca. 10 mm tegen 44 mm normaal was april zeer droog. De meeste neerslag, lokaal ca. 30 mm, viel in het oosten van het land en in Limburg. Op de droogste plaatsen viel minder dan 5 mm. In De Bilt komt de neerslagsom uit op ca. 8 mm tegen 42 mm normaal.

De droge april volgde op een eveneens zeer droge maart. In combinatie met de hoge temperatuur en veel zonneschijn heeft dit geleid tot een groot neerslagtekort van ca. 100 mm. Een dergelijk neerslagtekort is uitzonderlijk zo vroeg in het jaar. Zulke waarden worden vaker bereikt, maar gewoonlijk pas eind juli, begin augustus, drie maanden later dus.
April was een zeer zonnige maand met gemiddeld over het land ca. 258 zonuren tegen 178 normaal. Langs de kusten was de zon het meest te zien, op een aantal plaatsen ca. 275 uren. Op de minst zonnige plaatsen scheen de zon nog altijd ca. 225 uren. In De Bilt zal het aantal zonuren uitkomen op ca. 245, goed voor een plaats bij de vijf zonnigste aprilmaanden sinds 1901. Ook voor wat betreft het aantal zonuren staat april 2007 op de eerste plaats met 284 uren. Het langjarig gemiddelde in De Bilt bedraagt 174 zonuren

Vorig jaar april was in De Bilt de gemiddelde temperatuur 9,7 °C en bedroeg het aantal uren zonneschijn 246 en de neerslagsom 31 mm.

http://www.knmi.nl/klimatologie/maand_e ... apr11.html

Bron : www.knmi.nl
Door Mike
#35076
tinuz97 schrijft:
Volgens mij heb ik in april ook nog nooit zoveel de bbq aan gehad :laugh:

April 2011 staat bij jou dus op nr:1 als BBQ maand in de afgelopen 300 jaar :laugh: :laugh: :laugh:
Door hanszzz
#35077
:laugh: :laugh: :laugh:

voor mij staat tie als de pollen maand heb nog nooit zoveel stuifmeel op de auto gehad als deze maand :angry:

grt hans
Door weatherservice
#35094
Nieuwe run van GFS wordt echt weer de max. Droger naar volgend weekend en oplopende temperaturen. Laat het allemaal maar komen!
Door Overijse
#35096
weatherservice schrijft:
Nieuwe run van GFS wordt echt weer de max. Droger naar volgend weekend en oplopende temperaturen. Laat het allemaal maar komen!


Wa heeft diene nieuwe run met april te maken ????

Vergist van topic of van forum ???

Grtz
Kris
Door tinuz97
#35097
hanszzz schrijft:
:laugh: :laugh: :laugh:

voor mij staat tie als de pollen maand heb nog nooit zoveel stuifmeel op de auto gehad als deze maand :angry:

grt hans


Vandaar bijsmaak vlees van de bbq.......:laugh:

Inderdaad hier was het ook pollen feest,zelfs binnen de huiskamer kom ik het nog tegen :huh:
Door weatherservice
#35102
hehe @ Overijse, is precies geen AN :). Wat dat te maken heeft met het topic is duidelijk! Na een prachtige maand april, lijken we ook in mei op dit elan verder te gaan! Ook UKMO en bevestigen nu, hopelijk mag de topicstarter ook een een topic maken over de maand mei :D