Discussie forum met vragen over Davis weerstations, specificaties, ervaringen etc..
Door koos
#40032
Hoe reinigen jullie de UV en solar sensoren van een VP2? Mag dit gebeuren met alkohol? Of is water alleen al voldoende? Wie heeft ervaring?
Door Josje
#40033
Hoi Koos,
Mocht je iets met alcohol zuiver maken zal er altijd een soort "blauwe schijn" achterblijven.Een goed voorbeeldje daarvan is het zuiver maken van je bril(poetsdoekjes e.d).Je zal altijd even na moeten poetsen toch het écht zuiver is.Maar om nu je instrumenten zuiver te maken met alcohol..goeie vraag!
sucses ermee!
Josje
Door nolversteeg
#40034
Kallo Kees,

Waarom zou je het met alcohol doen, of je moet in een helle vette buurt wonen, en dan doe je het met een beetje vaatwas zeep in het water, anders het kan niet meer zijn dan vogelpoep,saharazand of stuifmeel , dit kan je gewoon schoonmaken met een beetje water,en een zacht doekje , kijk dan gelijk of hij weer waterpas staat.

Groeten Nol
meteoeersel.nl
Door jeroenzwart
#40052
Kees,

Ik sluit me aan bij Nol. De handleiding van Davis geeft aan alleen water en/of een zachte doek te gebruiken. De coating van de sensoren is kwetsbaar: niet aanraken met je vingers! De vetzuren op je handen kunnen de coating al aantasten. Dus zeker geen alcohol gebruiken!

Groet, Jeroen