Discussie forum met algemene vragen over weerstations niet gerelateerd aan een merk uit de andere forums
#76149
In België is aan weerstations nog meer te vinden dan KMI, METARs en de particuliere stations.
Vakantiereizende meteofans meldden onvermoede weerstations aan de Vlaamse Kust:
blijken van MeetnetVlaamseBanken van Vlaamse overheid.
Getriggerd door die melding blijkt bij navragen in Nederland vergelijkbaar Rijkswaterstaat ook een eigen reeks meetstations te hebben.
Beide netwerken hebben weer heel anders gerichte invalshoeken dan de gebruikelijke weerorganisaties.

In die zin moeten er nog meer organisaties zijn zowel in België als in Nederland met eigen meteonetwerken,
want als je goed oplet, dan zie je af en toe 'zomaar' een Davis-opstelling o.i.d. in het veld staan of op een gebouw,
incl. een 'aanhangdoosje' dat met communicatie heeft te maken.
Soms verraadt een sticker op dat doosje welke organisatie de opstelling heeft geleverd cq gebruikt:
dat betekent niet dat het eenvoudiger wordt om toegang tot hun data te krijgen,
want zulke netwerken houden vaak liever de data voor zichzelf vanwege bepaalde belangen .......

Meer mensen met zulke waarnemingen?
#76152
In het franstalige deel van België ook zulke netwerken te vinden?
Omdat de bedekking met particuliere PWSen daar minder dicht is dan in Vlaanderen,
zou het helemaal mooi zijn als we online zouden kunnen meelezen als aanvullende info.
Wie helpt ons aan benodigde informatie?
#76168
Ook in natuurterreinen en bijv. op golfbanen zie je weerstations staan.
Probleem is vaak dat het moeilijk is om er achter te komen wie het beheer heeft,
en nog moeilijker om uit te vinden of/hoe je kunt meelezen.
#76179
In Nederland is vergelijkbaar met de Leuven-opzet een burgermeetnet actief onder de titel Meetjestad:
ook dat richt zich op meting van stadsklimaat in vele aspecten.

Kern is in/rond Amersfoort, met uitbreidingen zowel binnen Nederland als daarbuiten (= Bergen/Noorwegen).
Zij maken gebruik van zelfgebouwde meetstations met sensoren voor temperatuur&luchtvocht (soms uitgebreid met licht en/of fijnstof, maar jammer genoeg geen neerslag), met LoraWAN TTN_v3 voor de communicatie.
De term 'kalibratie' zie ik nergens genoemd, dus over kwaliteit maar even niet discussiëren ......
Als je elders woont een eigen meetset aansluiten via TTN_v3 lukt waarschijnlijk wel zelfstandig,
maar dat zelfbouwen lijkt enigszins een drempel voor verspreiding, want hoe krijg je als voorloper(s) in een regio zo'n meetset in handen (behalve door naar een 'bouwdag' in Amersfoort te reizen)?
Ze hebben daar op zich al wel over gedacht, getuige deze webpagina, maar een groepssessie in de regio lijkt me pas zinvol als de eerste meetsets daar al een tijdje lopen, want een actief & goedwerkend voorbeeld animeert beter/eenvoudiger.
#76180
'Behoud de Parel' was een langdurige meet-opzet in de Peel:
een rapport van RIVM haalt uitkomsten en ervaringen aan van o.a. dat proces.