Algemeen forum voor discussie over de website
Gebruikersavatar
Door Ronnie
#76477
Sinds kort ben ik van Weatherlink overgestapt naar WUnderground voor upload naar HWA.

Er zit een fout in de upload van WUnderground.
HWA pakt niet de hoogste windstoot maar de hoogste windspeed van WUnderground.
Zowel Weatherlink als mijn weerstation geeft 69.2 als max en HWA 54.7
Ook pakt HWA voor de 10 minuut gemiddelde wind de verkeerde waarde denk ik ivm de piekerige grafiek, deze was met Weatherlink altijd veel mooier.

Misschien moet hier even goed naar gekeken worden.

Ron.
Bijlagen
gemiddeld.jpg
gemiddeld.jpg (33.92 KiB) 302 keer bekeken
wind.jpg
wind.jpg (26.05 KiB) 302 keer bekeken
wind hwa.jpg
wind hwa.jpg (39.03 KiB) 302 keer bekeken
#76478
Ronnie,

Je waarnemingen met gebruik van WU_als_tussenstation_naar_HWA bevestigen weer eens wat we altijd al aangeven,
m.b.t. sterke voorkeur voor 'originele meteodata' uit weerstations liefst direct, maar steeds over kortste traject.
Argument:
ieder 'tussenstation' zoals AWEKAS, WU, PWSW, CWOP maar ook Weatherlink pakt binnenkomende data op eigen manier op en geeft de data zelden helemaal transparant door,
niet alleen in tijd, maar ook door filtering&vertaling.

Als je stationsdata in Weatherlink.com van betere kwaliteit zijn, dan is misschien deze interface-aanpak de iets betere invulling:
het verschil van StationForwarder t.o.v uitlezing van de WU-API is dat de StationForwarder alternatief de meteodata direct uit Davis’ Weatherlink.com kan pakken.
De versie van StationForwarder die HWA beschikbaar stelt voor datadoorgifte naar HWA’s CustomUpload houdt rekening met oppikken van de correcte gustwaarden uit Weatherlink.com
Wel meer huiswerk voor de stationbeheerder, want je moet voor StationForwarder een GoogleApp-script gaan invullen, installeren en activeren.
#76484
Duidelijk verhaal.
Maar HWA wil toch zo accuraat mogelijke metingen? waarom dan gebruik maken van de tussenstations die dit niet goed doorgeven!
Soms begrijp ik niet zo goed wat eigenlijk het idee is achter HWA.

Ron.